• XXX Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II
 • Szkoła

  Gimnazjum w Jadownikach

 • Uroczystości

  Zawsze w pełni na galowo

 • Harcerstwo

  Patriotyzm chluba naszej szkoły

 • Sport

  Klasy sportowe to nasza wizytówka

Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa

 

15 lat Gimnazjum w Jadownikach

Wizyta angielskich gości w Gimnazjum w Jadownikach

Już po raz trzeci Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jadownikach przyjęło w swoich murach gości z Warden Park School, Cuckfield, Haywards Heath w West Sussex w Wielkiej Brytanii. W dniu 26 czerwca do Jadownik zawitało 18 angielskich uczniów pod opieką 3 nauczycieli. Jednym z nich była pochodząca z Brzeska Agnieszka Mason (z domu Libera), ucząca matematyki we wspomnianej angielskiej placówce. Ze strony polskiej,

spotkanie organizowały anglistki Kornelia Jakubowska-Żółty, Beata Przeklasa i Anna Stanisławczyk. Szkołę reprezentowali uczniowie, osiągający najlepsze wynikami z języka angielskiego: Anna Ogiela, Gabriela Czernecka, Wiktoria Miśkowicz, Filip Płacheta, Gabriel Kozak, Mariusz Kozub i inni.

Dwa lata temu angielska młodzież poznawała polskich rówieśników poprzez klimaty rockowe, zaś ubiegłego roku tematem przewodnim było Euro 2012.

Podczas tegorocznej wizyty angielskich gości, uczniowie i nauczyciele Gimnazjum w Jadownikach przygotowali m.in. prezentację oraz interaktywne zabawy w łączonych polsko-angielskich grupach, w których uczestnicy poprzez tradycyjne regionalne legendy wprowadzali gości w geografię i wiedzę o zabytkach naszego kraju. Anglicy zaś zaprezentowali przygotowane przez uczniów filmy o ich szkole. Wspólny obiad dopełnił atmosfery wzajemnej współpracy i porozumienia, które przypieczętowane zostało przez młodzież wymianą adresów e-mailowych i kontaktów na portalach internetowych. Każdy z angielskich gości otrzymał prezent: anglojęzyczny folder o Ziemi Brzeskiej, podarowany przez dział promocji Starostwa Powiatowego. Po ich wizycie pozostał wpis do kroniki szkolnej oraz miłe wrażenie dobrej wzajemnej komunikacji.

Kornelia Jakubowska-Żółty

 

 

Joomla Template by Joomla51.com