• XXX Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II
 • Szkoła

  Gimnazjum w Jadownikach

 • Uroczystości

  Zawsze w pełni na galowo

 • Harcerstwo

  Patriotyzm chluba naszej szkoły

 • Sport

  Klasy sportowe to nasza wizytówka

Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa

 

15 lat Gimnazjum w Jadownikach

W tym roku uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jadownikach pod opieką nauczycielki języka angielskiego Kornelii Jakubowskiej - Żółty, wraz z uczniami Publicznego Gimnazjum im. Kardynała Wyszyńskiego w Woli Dębińskiej pod opieką nauczycielki języka angielskiego Magdaleny Ogar -Kieraś, ruszyli po raz pierwszy w podróż na obóz językowo- szkoleniowy na Ziemi Kłodzkiej do malowniczo położonej górskiej miejscowości Długopole Dolne, a mieszkali w Ośrodku Wczasowym„SILESIA”.


Obóz jest organizowany przez Europejskie Forum Młodzieży i współpracuje z wolontariuszami z całego świata. Organizatorzy zapewniają, że 50 % zajęć odbywa się w języku angielskim, ale śmiało można stwierdzić, że jest to 100% aktywności językowej. Obóz obejmuje cztery bloki tematyczne: „Praca w grupie”, „Kierowanie”, „Praca” i „Europa”. Wolontariusze, z którymi współpracowali nasi uczniowie to: Adele (Indonezja), Mauro (Włochy), Sorin (Rumunia), Andreas (Dania), Zanis (Łotwa), Patric (Kenia), Prim (Indie), Mammadu (Uganda), Aisha (Turcja), Malie (Tajlandia), Alessandro (Włochy). Spotkania z nimi były fantastyczne a emocje, które wzbudzali wśród uczniów, pozostaną na zawsze w ich pamięci. Uśmiech stale był na ich twarzach, a motywacja do mówienia w języku angielskim napędzała pozytywną energię na obozie. Uczniowie podczas obozu brali udział w programie profilaktycznym dofinansowanym przez Urząd Gminy Brzesko, na temat przeciwdziałania stresowi. Uczniowie codziennie zastanawiali się, jak spożytkować a nawet polubić stres i poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Uczyli się rozwiązywać problemy poprzez różne metody aktywizujące np. burzę mózgów, zadania plastyczne, a także ćwiczenia umiejętności komunikacji interpersonalnej oraz refleksję. Uczniowie po zorganizowanym wyjeździe i przeprowadzonym programie przez opiekuna zapamiętali i zrozumieli ze używki nie są sposobem na pokonanie stresu, zagospodarowanie czasu ani rozwiązywanie problemów.

Kornelia Jakubowska Żółty (opiekun)

Joomla Template by Joomla51.com