• XXX Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II
 • Szkoła

  Gimnazjum w Jadownikach

 • Uroczystości

  Zawsze w pełni na galowo

 • Harcerstwo

  Patriotyzm chluba naszej szkoły

 • Sport

  Klasy sportowe to nasza wizytówka

Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa

 

15 lat Gimnazjum w Jadownikach

W dniach 25-29.10 2015 r. już po raz drugi uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jadownikach (Wiktoria Pajor, Martyna Pajor, Patrycja Kubala, Patrycja Grochola, Wiktoria Czernecka i Eliza Milewska) pod opieką nauczycielki języka angielskiego Kornelii Jakubowskiej-Żółty, wraz z uczniami Publicznego Gimnazjum im. Kardynała Wyszyńskiego w Woli Dębińskiej pod opieką nauczycielki języka angielskiego Magdaleny Ogar-Kieraś i nauczyciela informatyki Lucjana Barana, ruszyli w podróż na obóz językowo- szkoleniowy na Ziemi Kłodzkiej do malowniczo położonej górskiej miejscowości Długopole Zdrój, a mieszkali w Ośrodku Wczasowym„Aleksander”.

 Obóz jest organizowany przez Europejskie Forum Młodzieży i współpracuje z wolontariuszami z całego świata. Organizatorzy zapewniają, że 50 % zajęć odbywa się w języku angielskim, ale śmiało można stwierdzić, że jest to 100% aktywności językowej. Obóz obejmuje cztery bloki tematyczne: „Praca w grupie”, „Kierowanie”, „Praca” i „Europa”. Wolontariusze, z którymi współpracowali nasi uczniowie to: Pinar (Indonezja), Alberto (Włochy), Memo (Meksyk), Zanis (Łotwa), Patric (Kenia), Prim (Indie), Page (Łotwa), Indra (Turcja), Guseppe (Włochy), Hugo (Francja), Diana (Mołdawia), Nicolas (Polinezja Francuska), Cho (Chiny), Eva (Łotwa).

Wolontariusze nie tylko oferowali konwersacje w języku angielskim, ale także w swoich rodzimych językach.. Spotkania z nimi były fantastyczne, a emocje, które wzbudzali wśród uczniów, pozostaną na zawsze w ich pamięci. Uśmiech stale był na ich twarzach, a motywacja uczniów do mówienia w języku angielskim generowała pozytywną energię na obozie. Wolontariusze i organizator obozu językowego zapraszali również uczniów i nauczycieli do współpracy w przyszłych latach i pracy w zakresie programu ERASMUS+.

 

Kornelia Jakubowska Żółty (opiekun)

 

Joomla Template by Joomla51.com