Konkurs „Poznaj świat przez języki” to konkurs w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Język to podstawa. Ucz się języków” wspierającej naukę języków obcych.

W dniach 1-5 października 2012 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcji języka angielskiego przeprowadzonej przez nauczycielkę języka angielskiego Kornelię Jakubowską -Żółty, poświeconą kulturze niektórych krajów zagranicznych. Zajęcia dotyczyły symboli kulturowych i ciekawostek związanych z państwami Wielka Brytania, Włochy, Chiny i Francja.

Konkurs ogólnopolski organizowany był przez Fundację Instytut Jakości w Edukacji oraz Pase, organizatora szkoleń „ Kapelusze Lektorów”. Uczniowie rywalizowali z innymi szkołami na stronie www.poznaj-swiat-przez-jezyki.pl o punkty, które decydowały o wygranej w konkursie. Ich zadaniem było wypełnienie szeregu quizów dotyczących przeprowadzonej lekcji, a następnie wymyślenie hasła promującego naukę języków obcych.

Uczniowie naszej szkoły (21) zajęli I miejsce w gminie wśród innych szkół biorących udział oraz 39 miejsce w ranking wszystkich placówek biorących udział w całej Polsce. Uczennica Magdalena Malinowska Z klasy 2a wygrała miesięczny karnet na naukę języka angielskiego w szkole językowej w Wieliczce.

Kornelia Jakubowska-Żółty