• XXX Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II
 • Szkoła

  Gimnazjum w Jadownikach

 • Uroczystości

  Zawsze w pełni na galowo

 • Harcerstwo

  Patriotyzm chluba naszej szkoły

 • Sport

  Klasy sportowe to nasza wizytówka

Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa

 

15 lat Gimnazjum w Jadownikach

  • Pocztówka z krajów anglojęzycznych (wrzesień)
  • Małopolski Konkurs Języka Angielskiego (październik)
  • Konkurs Piosenki Angielskiej (październik)
  • Konkurs plastyczno językowy Przysłowie Angielskie (grudzie ń - styczeń)
  • Konkurs z wiedzy o krajach anglojęzycznych (marzec)
  • Konkurs The Best English Speaker (maj)
  • Konkurs The Best of the Best (czerwiec)

Dodatkowe konkursy – zawsze ogłoszone na drzwiach sali nr 14

   Konkurs „Poznaj świat przez języki” to konkurs w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Język to podstawa. Ucz się języków” wspierającej naukę języków obcych.

   W dniach 1-5 października 2012 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcji języka angielskiego przeprowadzonej przez nauczycielkę języka angielskiego Kornelię Jakubowską -Żółty, poświeconą kulturze niektórych krajów zagranicznych. Zajęcia dotyczyły symboli kulturowych i ciekawostek związanych z państwami Wielka Brytania, Włochy, Chiny i Francja.

  Konkurs ogólnopolski organizowany był przez Fundację Instytut Jakości w Edukacji oraz Pase, organizatora szkoleń „ Kapelusze Lektorów”. Uczniowie rywalizowali z innymi szkołami na stronie www.poznaj-swiat-przez-jezyki.pl o punkty, które decydowały o wygranej w konkursie. Ich zadaniem było wypełnienie szeregu quizów dotyczących przeprowadzonej lekcji, a następnie wymyślenie hasła promującego naukę języków obcych.

   Uczniowie naszej szkoły (21) zajęli I miejsce w gminie wśród innych szkół biorących udział oraz 39 miejsce w ranking wszystkich placówek biorących udział w całej Polsce. Uczennica Magdalena Malinowska Z klasy 2a wygrała miesięczny karnet na naukę języka angielskiego w szkole językowej w Wieliczce.

 

Kornelia Jakubowska-Żółty

  Daria Reczek, uczennica klasy 3b, wzięła udział w XVI Międzyszkolnym Przeglądzie Piosenki Angielskiej, który odbył się 27 marca 2015 w IV Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie – Mościcach i zajęła II miejsce. W konkursie wzięło udział 30 szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych reprezentujących powiaty tarnowski, brzeski i bocheński.

Czytaj więcej: DARIA RECZEK - LAUREATKA XVI MIĘDZYSZKOLNEGO PRZEGLĄDU PIOSENKI ANGIELSKIEJ W IV LO W TARNOWIE –...

     Z okazji diamentowego jubileuszu Królowej Elżbiety II Dworek Białoprądnicki w Krakowie i szkoła językowa YORK w Brzesku zorganizowały konkurs na portret królowej. Wszystkie szkoły publiczne zostały do tego projektu zaproszone - prace końcowe były niesamowite.

    Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 21 listopada 2012 roku w Centrum Bibliotecznym w Brzesku. Następnie nagrodzeni wzięli udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez Panią Barbarę Kaczmarowską Hamilton – portrecistkę brytyjskiej rodziny królewskiej.

      Wśród naszych uczennic I miejsce zajęła Magdalena Świeczek (2a)  a wyróżnienie Marcelina Sala (1d).

 

Kornelia Jakubowska-Żółty

Joomla Template by Joomla51.com