• XXX Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II
 • Szkoła

  Gimnazjum w Jadownikach

 • Uroczystości

  Zawsze w pełni na galowo

 • Harcerstwo

  Patriotyzm chluba naszej szkoły

 • Sport

  Klasy sportowe to nasza wizytówka

PIT Online rozliczysz dzięki  
Instytutowi Wsparcia Organizacji Pozarządowych

w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Rozliczenie PIT z PITax.pl

NABÓR SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów do zapoznania się z zarządzeniem Małopolskiego Kuratora Oświaty w sprawie Naboru do Szkół Ponadgimnazjalnych

STRONA LOGOWANIA - SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE MAŁOPOLSKA

Uwaga!!

Przypominamy że wydruk podania zgodnego z wersją elektroniczną należy dostarczyć do sekretariatu WYBRANEJ PRZEZ SIEBIE SZKOŁY tzw. PIERWSZEGO WYBORU

ZARZĄDZENIE NR 10/19 MAŁOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY z dnia 29 stycznia 2019 r. w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego

Ważniejsze daty związane z naborem do szkół ponadgimnazjalnych.

Od 25.04.2019 do 10.06.2019  Rejestracja kandydatów/wybór preferencji (złożenie wniosku do szkoły I wyboru)

Od 25.04.2019 do 16.05.2019  Rejestracja kandydatów/wybór preferencji (złożenie wniosku do szkoły I wyboru gdzie przeprowadzany jest sprawdzian uzdolnień kierunkowych)

Od 21.06.2019 do 25.06.2019  Dostarczanie dokumentów potwierdzających osiągnięcia (najczęściej jest to kopia dokumentów czyli świadectwo, wyniki egzaminu, osiągnięcia)

Od 28.06.2019 do 28.06.2019  Publikacja list zakwalifikowanych do przyjęcia

Od 28.06.2019 do 09.07.2019  Wprowadzanie potwierdzeń woli podjęcia nauki (dostarczenie oryginału dokumentów)

Od 10.07.2019 do 10.07.2019  Publikacja list przyjętych

E - Dziennik

 

 

Film "Nasze Gimnazjum"

Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa

 

15 lat Gimnazjum w Jadownikach

Dnia 11.09.2017 roku odbyło się zarówno fascynujące spotkanie z pszczelarzem jak i rozpoczął się Autorski Konkurs Języka Angielskiego dla klas 0-7 Szkoły Podstawowej i klas 2,3 gimnazjalnych: Be as busy as a bee organizowany przez nauczyciela języka angielskiego Kornelię Jakubowską – Żółty we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Brzesku, Szkołą Językową Helen Doron w Brzesku i przy wsparciu wydawnictwa językowego Pearson i McMillan. Na spotkaniu pani Kornelia Jakubowska – Żółty opowiedziała o konkursie i jego zadaniach, zaś kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Brzesku, pani Alicja Koźmińska

przedstawiła realizowany w tym roku Projekt Pszczoła oraz zaprezentowała dzieciom książki związane z pszczołami, m.in. Pszczoły z Wydawnictwa Dwie Siostry, Skąd się bierze miód? z Wydawnictwa Nasza Księgarnia, Miodolecznictwo i  Święta Pszczoła, Rzecz o Pszczelarzeniu. Uczniowie trzech szkół podstawowych (nr 1 i 2 w Jadownikach oraz w Sterkowcu) wraz z opiekunami mogli podziwiać żywe, ruchliwe pszczółki za szybką a także wyszukać w tłumie owadów królową oznaczona białą kropką. Pan pszczelarz Łukasz Kaźmierczyk opowiedział uczniom o różnych ciekawostkach związanych z życiem pszczół i odpowiedział na wiele pytań. Spotkanie było bardzo interesujące a wyżej wymieniony konkurs okazał sie być atrakcyjnym wydarzeniem dla wielu uczniów zarówno tych młodszych jak i starszych. Konkurs plastyczno – językowy miał wiele celów, ale najważniejsze z nich to: uwrażliwienie uczniów na problemy ekologii i ochrony środowiska a tym samym uświadomienie znaczenia  pszczół dla życia na Ziemi, rozwijanie kreatywności uczniów w oparciu o techniki multimedialne, a także motywowanie uczniów do pogłębiania wiedzy z języka angielskiego. W konkursie wzięło udział wielu uczniów. Zadania w zależności od grupy wiekowej były bardzo zróżnicowane. Klasy 0-3  miały narysować pszczołę oraz podpisać ją po angielsku.

Wyróżnione prace ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jadownikach: Ewelina Mrożek kl.3b, Ksawery Repeta kl. 3b i Michalina Świączkowska kl. 3, ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jadownikach: Maciej Nowak kl.3, Karina Put kl.3, Maksymilian Dadej kl.3, Julia Lipka kl.3, Karol Stanuch kl.3, Dagmara Krzywacka kl.3, Hubert Machaj kl.2, Tytus Żółty kl.2, Laura Szydłowska kl.1, Małgorzata Sidorko kl. 0, ze Szkoły Podstawowej w Sterkowcu: Marek Rachwał kl. 1, Natalia Kargol kl. 0, Jakub Kargol kl.0 i Nikola Karaś kl.2. Klasy 4-6 miały zrobić zdjęcie pszczole swoim telefonem i opisać ją w ciekawy sposób po angielsku. Wyróżnione prace ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jadownikach: Eleonora Kocot kl.6, Gabriela Sidorko kl.5, Karol Tyka kl.4, Szkoła Podstawowa nr 1 w Jadownikach:  Anna Dzieńska kl.6, Szkoła Podstawowa w Sterkowcu: Jakub Bodzioch kl.4. Klasy 7 i gimnazjalne również miały zrobić zdjęcie pszczole ale tym razem także wymyslić o niej ciekawą historię po angielsku. Wyróżniona praca należy do Małgorzaty Poliszak z kl. 2 Gimnazjum w PSP nr 2 w Jadownikach.

Konkurs Be as busy as a bee jest częścią Projektu Pszczoła, który trwa w Bibliotece Pedagogicznej w Brzesku od września 2017 do czerwca 2018. Konkurs i wystawa pokonkursowa dostępna w bibliotece rozpoczęły to wydarzenie, a zakończeniem projektu będzie event, pt. Odjazdowy Bibliotekarz, promujący znaczenie pszczół w naszym życiu. Szczególne podziękowania organizatorzy konkursu i projektu kierują do sponsorów, a także pana Janusza Filipa, prezesa Koła Pszczelarskiego w Brzesku, za wsparcie tej inicjatywy miodami z własnych zasobów pszczelarskich. Dziękujemy bardzo!

Kornelia Jakubowska - Żółty

Joomla Template by Joomla51.com