• XXX Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II
 • Szkoła

  Gimnazjum w Jadownikach

 • Uroczystości

  Zawsze w pełni na galowo

 • Harcerstwo

  Patriotyzm chluba naszej szkoły

 • Sport

  Klasy sportowe to nasza wizytówka

E - Dziennik

 

 

Film "Nasze Gimnazjum"

Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa

 

15 lat Gimnazjum w Jadownikach

      W piątek 19 maja przybyło wielu gości do  Gimnazjum w Jadownikach   na  XXX Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Z całej Polski z 55 szkół przyjechały 124 osoby: dyrektorzy, nauczyciele, katecheci oraz Społeczna Rada Rodziny Szkół z pomysłodawcą Zbigniewem Gumińskim oraz przewodniczącą Rady  Haliną Marciniak oraz przedstawicielką „Stowarzyszenia Wspólnota Polska” Hanką Gałązką.   Jubileuszowy zjazd zbiegł się w czasie z 15 rocznicą nadania szkole  imienia Jana Pawła II - z tego też powodu poproszony o przybycie został Metropolita lwowski abp. Mieczysław Mokrzycki, który odprawił w kościele w Jadownikach

mszę świętą i pobłogosławił wszystkich uczestników oraz spotkał się z gośćmi zjazdu w szkole.  Z kościoła do szkoły, z towarzyszeniem  orkiestry,   poprzez całą wieś przeszedł pochód prowadzony przez sztandary- w tym poświęcony tego dnia  przez abp. Mokrzyckiego sztandar szczepu harcerskiego „Czarny”. Mieszkańcy wsi  oczekujący na trasie pochodu tak okazali swoją radość oraz witali gości z ks. abp. na czele.

Wszystkich przybyłych przywitali gospodarze miejsca: w kościele proboszcz ks. Tadeusz Górka, w szkole  dyrektor szkoły Tomasz Wietecha oraz burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, który  objął patronatem całe wydarzenie. Wśród gości lokalnych, byli dyrektorzy szkół, przedstawiciele samorządu oraz instytucji wspomagających przedsięwzięcie oraz  księża uczestniczący niegdyś w nadaniu szkole  imienia Jana Pawła II oraz katecheci gimnazjum.

Zjazd odbywał się pod hasłem „ Odpowiedzią na odwagę wiary, musi być odwaga rozumu".- cytatem z encyklikiJana Pawła II „Fides et Ratio”. Po południu wszyscy wzięli udział w sesji wykładowej,  na którą przybyli znakomici prelegenci: ks. profesor Jacek Urban i dr hab. Dariusz Oko z UJPII, oraz dr Stanisław Puchała, wieloletni wychowawca i  duszpasterz młodzieży.

Drugi dzień zjazdu wypełniły wycieczki po Szczepanowie, Brzesku, browarze i okolicach. Goście ujęci  urodą miejsc wyjechali pełni dobrych wrażeń. Mamy nadzieję, że nazwy- Brzesko i Jadowniki będą dla nich tylko dobrymi wspomnieniami i zachętą do powrotu.

Dyrekcja szkoły dziękuje burmistrzowi Brzeska, pracownikom Biura Promocji UM i SP,  dyrekcji i pracownikom MOK, Policji, MPK,  Radzie Rodziców przy Publicznym Gimnazjum, rodzicom uczniów PGJ  i wszystkim, którzy przyczynili się do dobrej organizacji zjazdu oraz na różne sposoby wspierali nasze działania.

Joomla Template by Joomla51.com