• XXX Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II
 • Szkoła

  Gimnazjum w Jadownikach

 • Uroczystości

  Zawsze w pełni na galowo

 • Harcerstwo

  Patriotyzm chluba naszej szkoły

 • Sport

  Klasy sportowe to nasza wizytówka

E - Dziennik

 

 

Film "Nasze Gimnazjum"

Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa

 

15 lat Gimnazjum w Jadownikach

  Z okazji 76. Rocznicy  Zbrodni Katyńskiej i 21. rocznicy poświęcenia Symbolicznej Mogiły – Pomnika Ofiar Komunizmu na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie  dnia 8 kwietnia odbyła się uroczystość patriotyczno-religijna, która zgromadziła m.in. delegacje szkół województwa małopolskiego.

Dyrektor Tomasz Wietecha, nauczyciel Jakub Szpil  oraz poczet sztandarowy PGJ wzięli udział w tym wydarzeniu upamiętniającym  polskich oficerów z obozów w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku wywiezionych przez NKWD do Katynia oraz wszystkie Ofiary komunizmu.


„Symboliczna Mogiła – pomnik w formie krzyża trzymanego przez ludzkie dłonie - dzieło artysty rzeźbiarza Stefana Dousy - został odsłonięty 8 kwietnia 1995 r. w 55. rocznicę zbrodni katyńskiej. Odsłonięcia pomnika dokonali ksiądz prałat Zdzisław Peszkowski, który cudem uniknął śmierci w katyńskim lesie oraz państwo Irena i Julian Włosikowie, rodzice Bogdana Włosika – młodego hutnika zastrzelonego przez funkcjonariusza SB w Nowej Hucie w  1982 r. Pomnik wzniesiono tuż za kaplicą cmentarną, w miejscu brzozowego krzyża, przy którym w okresie stanu wojennego Polacy oddawali hołd ofiarom reżimu komunistycznego: ofiarom sowieckich łagrów, zsyłek na Syberię, zamordowanym i więzionym.”

List Kuratora Oświat zapraszający do udziału w uroczystości.

Joomla Template by Joomla51.com